دوشنبه, 29 مهر 1398
  • ساعت : ۹:۴۷:۳۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ 
  • تعداد بازدید : 7
  • کد خبر : ۱۳۸۸۴
انجام عملیات تخریب ملك در طرح توسعه و تعریض خیابان آستانه
مدیر منطقه یک شهرداری سمنان خبر داد؛

مدیر منطقه یک شهرداری سمنان خبر داد؛

 انجام عملیات تخریب ملک در طرح توسعه و تعریض خیابان آستانه

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سمنان، مدیر منطقه یک از ادامه آزادسازی، تخریب و پاکسازی ملک در طرح توسعه و تعریض به منظور رفع گره‌های ترافیک محدوده خیابان آستانه خبر داد.

 الیاس افضلی گفت : از عمده وظایف شهرداریها در راستای عمران و آبادانی شهر مطابق بند ۱ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها ایجاد خیابان، کوچه ها، میدان ها و باغ های عمومی است، شهرداری با تصویب طرح های عمرانی در این راستا اقدام می نمایدوی در ادامه افزود: گاهی اجرای این طرح‌ها با مانع مالکیت خصوصی افراد مواجه می شود که در این صورت هر گونه اقدامات عمرانی در این املاک مستلزم کسب رضایت مالک در جهت تملک ملک در طرح میباشد.

افضلی بیان کرد: با توجه به عدم حصول توافق، شهرداری برابر با تبصره 4 ماده واحده قانون نحوه خرید املاک مورد نیاز شهرداریها مصوب 1370 اقدام به دادخواهی به طرفین مالک جهت معرفی کارشناس منتخب و مرضی الطرفین می نماید. سپس با تعیین اعضای هیئت کارشناسان و بررسی ملک و برآورد غرامت ملک در طرح مستندا به ماده ۸ لایحه قانونی نحوه خرید و تملک اراضی و املاک برای اجرای برنامه های عمومی و عمرانی و نظامی دولت مصوب ۱۳۵۸ باپرداخت غرامت در صندوق ثبت و انقضای مهلت قانونی و رعایت موازین قانونی و صدور مجوز از مرجع محترم قضایی ملک مورد نظر را در اختیار گرفته و تملک می‌کند.

شایان ذکر است این ملک با کاربری مسکونی با متراژ 125 عرصه و اعیان با مبلغ نزدیک به 1 میلیارد و یکصد و هفتاد و هشت میلیون ریال تملک و با موافقت مرجع محترم قضایی نسبت به تملک آن اقدام شد و تخریب و پاکسازی آن صورت پذیرفت.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    V5.4.0.0